Haber

Hizbullah’tan İsrail’e uyarı: Gazze’ye yönelik saldırıların genişletilmesi ciddi sonuçlar doğurur

Lübnan’daki Hizbullah Genel Sekreter Yardımcısı Kasım, ABD merkezli NBC News’e İsrail’in Gazze Şeridi’ne yönelik saldırıları ve Hizbullah’ın tutumuna ilişkin açıklamalarda bulundu.

İsrail saldırganBunu “” olarak nitelendiren Kasım, Hizbullah’ın Gazze üzerindeki baskıyı azaltmayı amaçladığını vurguladı.

Kasım, İsrail’in Gazze’deki saldırılarını genişletmesi halinde, şunları söyledi: ciddi sonuçlarBunun olacağını söyledi.

‘Asıl planlayıcının ABD olduğunu gördüler’

Irak’taki İran yanlısı Şii milis grupların parçası olduğu biliniyor Irak İslami DirenişiKasım, oluşumun Irak ve Suriye’deki ABD üslerine düzenlediği baskınlara da değinerek, şunları söyledi: “Direniş Ekseni’ndekiler asıl planlayıcının ABD olduğunu gördüler. Dolayısıyla dur mesajı verme ilkesiyle ABD’ye saldırıyorlar. Tıpkı İsrail’in durması gerektiği gibi.”dedi.

“Şu anda yaptığımız, yapmamız gereken şeydir, daha fazlasını yapmamız gerektiğinde de yapacağız” diyen Kasım, şöyle devam etti:

“Filistin’de ve bölgedeki halkımızı ve sevdiklerimizi destekleme hakkımız yokken, ABD ve dünyanın geri kalanı nasıl sivilleri ve çocukları katleden, evleri yıkan İsrail’in yanında durma hakkına sahip olabilir?”

Kasım, İsrail ve ABD’nin saldırganlığını bu şekilde sürdürmesi ve daha büyük olumsuz etki yaratması halinde olayın daha da büyüyerek tam bir çatışmaya yol açacağını ifade etti.

cankaya-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu