Teknoloji

Sony sürpriz bir şekilde bir stüdyoyu kapatma kararı aldı!

 
Sony Interactive Entertainment, 2 Haziran’da Concrete Genie geliştiricisi PixelOpus’un stüdyosunu kapatacağını duyurdu. Sony, IGN’e yaptığı açıklamada, PlayStation Studios bünyesinde yer alan ve çeşitli oyunların geliştirilmesine katkı sağlayan PixelOpus stüdyosunun stratejik amaçlar doğrultusunda kapatılacağını belirtti.
 
PixelOpus’un kapatılmasıyla ilgili çeşitli açıklamalar yapıldı
 
 
 
Pixelopus tarafından geliştirilen aksiyon macera oyunu olan Concrete Genie’nin geliştiricisi PixelOpus stüdyosunun kapatılacağı haberi üzerine çeşitli açıklamalarda bulunan Sony, “PlayStation Studios’un kuruluşundan bu yana kısa ve uzun vadeli stratejik hedefler belirledik ve buna göre hareket ediyoruz. Kendi kalitemizi sunabildiğimizden emin olmak istiyoruz ve mevcut projelerin durumunu düzenli olarak değerlendiriyoruz. Son inceleme sürecinin bir modülü olarak PixelOpus’u 2 Haziran’da kapatma kararı alıyoruz.”
 
San Mateo stüdyosu, kurulduğu 2014 yılından bu yana iki oyun çıkardı. Entwined oyunu, ritim tabanlı olarak karşımıza çıktı ve 9 Haziran 2014’te PlayStation 4 için piyasaya çıktı. Akabinde oyun, 22 Temmuz 2014’te PlayStation 3 ve PS Vita’ya geldi. .
 
Grubun ikinci oyunu ve daha büyük oyunu olan Concrete Genie, aksiyon macera oyunu olarak karşımıza çıktı ve 8 Ekim 2019’da PlayStation 4 için yayınlandı.
 
Öte yandan Haziran 2021’de PixelOpus, Sony Pictures Animation ile iş birliğine girdi. Bu iş birliğinin bir parçası olarak “heyecan verici yeni bir PlayStation 5 oyunu” geliştirdiğini duyurdu. Bu projenin iptal edilip edilmediği veya başka bir stüdyoya mı aktarıldığı şu an için net değil.
 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu