Yaşam

mengene; Bugün Her zamankinden Daha Fazla Ek Artışa İhtiyaç Var

Eğitim-Bir-Sen Sakarya Şube Yönetim Kurulu üyeleri, haftalık ilçe ziyaretleri kapsamında Kocaali’deki okullarda eğitim emekçileri ile bir araya geldi.

Okul ziyaretlerinde konuşan Eğitim-Bir-Sen Sakarya Şube Başkanı ve Memur-Sen İl Temsilcisi Murat Mengen, ekonomik dalgalanmanın kamu görevlilerinin alım gücünü azalttığını belirterek, “Asgari ücreti yükselten irade, alım gücünü de yükseltmeli” dedi. kamu görevlilerinin.”

Açıklanan asgari ücretin kamu görevlileri için de beklenti yarattığına dikkat çeken Mengen, ekonomideki gelişmelerin sabit gelirlilerin alım gücünü olumsuz etkilediğini belirterek, “Kamu görevlilerinin sorunlarının çözümü için verdiğimiz mücadele yol açtı. Bugüne kadar pek çok sorunun çözümüne.Kararlı mücadelemiz ve girişimlerimiz sonucunda siyasi irade de çok önemli adımlar attı ancak ekonomik dalgalanma alım gücümüzü yine düşürdü.Asgari ücreti yükselten güçlü irade, bunu da yapmalı. Ocak ayında kamu görevlilerinin satın alma gücünü artırmak.

Yol haritamız her sorunu analiz etmektir.

Sorun değil analiz odaklı sendikacılık olduklarını dile getiren Mengen, Eğitim-Bir-Sen ve Memur-Sen olarak emek ve emekleriyle 802 kazanım elde ettiklerini vurguladı.

Mengen, “Amacımız işçilik maliyetini artırmak; emeğimiz ekmeğimizi çoğaltmak; Yol haritamız her sorunu analiz etmektir. Bu niyetle diyoruz ki, bugün kamu görevlilerinin bütçelerinin artırılmasına, adil gelir dağılımına ve ek zamlara her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyulmaktadır. Bu çerçevede kamu görevlilerine yapılacak ilave iyileştirmelerde enflasyon ve kur dalgalanmalarının neden olduğu kayıpları telafi etme iradesi tereddütsüz gösterilmelidir. 3 Ocak, memurlar ve emekliler için milat olmalıdır.

Öte yandan zam yapılmalı, sosyal yardım payı verilmeli, gelir vergisi yüzde 15 sabitlenmeli.

Memurların en düşük maaşının esas alınması gerektiğini söyleyen Mengen, “Syyanen zam yapılmalı, sosyal yardım payı verilmeli, gelir vergisi yüzde 15 olarak sabitlenmeli, eksiklikler ek gösterge kaldırılmalı, sözleşmeli personel alımı çalışmalarımızın kapsamı daha da genişletilmelidir.”

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu