Haber

Mantar arayan gençler düden buldu

Mantar arayan gençler düden buldu

Aksaray’ın Sultanhanı ilçesinde 10 gün arayla ikinci bir obruk oluştu.

AKSARAY – Konya Ovası’nda sıkça meydana gelen ürkütücü obruklar artık Aksaray sınırlarında da kendini göstermeye başladı. 10 gün önce bir çukurla karşılaşan Aksaray’ın Sultanhanı ilçesinde oturanlar, bugün ikinci bir çukurla karşılaştı. Mantar aramaya çıkan gençler, yaklaşık 8 metre çapında ve 6 metre derinliğinde bir düden buldu.

Çukurlar, Konya Ovası’ndan sonra Aksaray’ın bitiminde görülmeye başlandı. Çukurlar çevrede tedirginlik yaratırken, 10 gün önce bir çukurla karşılaşan Sultanhanı mahallesi sakinleri bugün ikinci bir çukurla karşılaştı. Mantar aramak için köyden çıkan gençler, yaklaşık 8 metre çapında ve 6 metre derinliğinde bir düden buldu. Yerleşim yerlerine yaklaşık 500 metre mesafede oluşan obruk, çevredeki insanlarda da tedirginlik yarattı.

Tepeköy çöl bölgesi denilen yere motosikletiyle mantar toplamaya giden Ramazan Dölek, düdeni fark etti. Dölek, “Arkadaşlarımızla mantar toplamak için bu bölgeye geldiğimizde motosikletle dolaşırken bir düdene rastladık. Daha önce geldiğimizde bu düden yoktu, bu düden yeni oluşmuş ve bugün de yapılıyor. Açık alan olduğu için çok tehlikeli. Bir an önce yetkililerin önlem almasını istiyoruz.”

Oluşan düdenin 100 metre civarında yer yer çatlaklar ve küçük çaplı çökmelerin olduğu gözlendi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu