Haber

Diyanet Vakıf-Sen’den Hilmi Şanlı Bursa’da

BURSA (İGFA) – Türk Diyanet Vakıf-Sen Genel Başkan Yardımcısı Hilmi Ulu, Katil Devlet İsrail Mallarına Boykot çağrısında bulunarak, İmam Hatiplerden 5 vakit namaz sonrası cemaatle namaz kılmalarını istedi.

Şanlı sözlerine şöyle devam etti; “Filistin halkının onlarca yıldır maruz kaldığı işgal ve soykırım, son bir ayda tüm insani vasıflarını kaybeden İsrail güçlerinin vahşi baskınları ve toplu katliamlarıyla kontrolden çıkmış ve gelinen noktada, Yaşanan acıların hüznü dünya kamuoyunun vicdanına sığmamıştır.

Kendi kaderiyle baş başa kalan Gazzeli çocukların sığınacak bir ana kucağı bile yok. Kadim kentleri, sokakları, evleri yıkıldı, şifa bulmak için gittikleri hastaneler hiç ummadıkları yerlerden bombalandı. Hayatta kalma ve vatanlarını koruma çabaları, canlarına ve çocuklarına mal olsa da, onurlu ve inançlı duruşları ve sürekli elhamdülillah zikirleri, tüm insanlığın hayal gücüne meydan okuyan bir boyuta ulaştı.

Yüzyıllar boyunca Osmanlı İmparatorluğu’nun idaresinde huzur ve güven içinde yaşayan Filistin ve Kudüs’ün İngilizler tarafından işgal edilmesiyle başlayan ve 100 yıl boyunca devam eden bela, kimi zaman taş ve sapanla, kimi zaman taşla, sapanla haklı bir mücadeleye dönüştü. Filistinli kız gerçekleri haykırıyor ve bazılarının annesi işgalcilerin evinin önüne girmesine izin vermiyor. dönüştü.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu