Teknoloji

Bir Google mühendisi, şirket çalışanlarının nasıl ağladığını açıkladı

Son zamanlarda, Google çalışanlarının yüzde 6’sını işten çıkaracağını duyurdu. . Böylece Google, binlerce kişiyi işsiz bırakan devam eden büyük çaplı işten çıkarmaların bir parçası haline geldi. Bu ayın başlarında Microsoft 10.000 ve Amazon 18.000 kişiyi işten çıkardı. Spotify’ın işçileri de işten çıkarmayı planladığına dair haberler var.

Google’ın işten çıkarma kararı görünüşe göre çalışanları oldukça üzdü. Anonim bir Google mühendisi, küçülmenin mevcut iş gücü üzerindeki etkileri hakkındaki görüşlerini paylaştı. Mühendis, ihraç haberinin açıklandığı toplantılarda işten çıkarılanın ağladığını belirtti.

Haberin ardından ikinci bir mühendis, çalışanın ” kızgın ve üzgünHalen çalışmakta olan kişi, kararın çalışanlar arasındaki aidiyet duygusunu ortadan kaldırdığını belirterek, “ Google’ın farklı bir şey olduğuna gerçekten inandık. Ancak Google, başka bir büyük şirkettir. Şimdi, özel hissettiren ya da gerçekten bir görevin parçası olduğunuzu ve sadece büyük bir para kazanma makinesi olmadığınızı hissettiren her şeyin gittiğini düşünüyorum.” dedim.

İki mühendis ayrıca mevcut çalışanın başka işten çıkarmalardan korktuğunu söylüyor.

bozkirajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu