Haber

TİP Samsun İl Başkanlığı Atakum’da seçim koordinasyon merkezi açtı

MEHMET REBİİ ÖZDEMİR

Türkiye Personel Partisi (TİP) Samsun İl Başkanlığı, Atakum ilçesinde seçim entegrasyon merkezi açtı. Açılışta konuşan TİP Samsun Milletvekili Adayı Arslan Bolat, “Verdiğimiz mücadele sağ ve solun mücadelesi değildir. Verdiğimiz mücadele ilerici ve gericilerin mücadelesi değildir. Verdiğimiz mücadele Vermek, modernliğin ve muhafazakarlığın mücadelesi değildir. Bu mücadele, iyinin ve kötünün mücadelesidir. Bu mücadele, yukarıdakilerin ve yukarıdakilerin mücadelesidir. Aşağıdakilerin mücadelesidir.”

TİP Samsun İl Başkanlığı’nın Atakum’daki seçim uyum merkezi dün törenle açıldı. TİP Samsun İl Başkanı Ümit Özçelik açılışta yaptığı konuşmada, “Marx’ın Capital’in önsözünde dediği gibi ‘Anlatılan sizin hikayenizdir’. Anlatılan bizim hikayemiz yoldaşlar. geçmişten bugüne… “Onur rozeti olarak taşıyacağımız şanlı mücadelemizin sesini en yüksek perdeden duyurmak istiyoruz.”

“VERDİĞİMİZ MÜCADELE, İYİ VE KÖTÜ MÜCADELESİ”

TİP Samsun Milletvekili Adayı Arslan Bolat, şunları söyledi:

“Verdiğimiz emek sağın ve solun emeği değil. Verdiğimiz emek ilericinin, gericinin emeği değil. Verdiğimiz emek çağdaşlığın ve muhafazakarlığın emeği değil. güzel ve kötü.Aşağı yukarının emeği bu.Onun için bugün buraya geldiniz.Seçim uyumunun merkezine gelmediniz.Bugün buraya güzellerin meskenine geldiniz.Buraya geldiniz. bugün tepeden tırnağa omuz hizasında yargılayacak insanların meskenine.Arkadaşlar başka bir ülke gelip topraklarımızı zehirlerse, sularımızı ters yöne akıtırsa, tepelerimizi havaya uçurursa savaşa gideriz, değil. Ama işverenler, kapitalistler, rantiyeciler yapınca legal oluyor arkadaşlar yüreğinize sorun legal mi Bir kağıt modülde insan imzasının altında olduğu için legal mi legal mi legal mi olamaz mı? Çabayı anlayamıyorlar çünkü bizim çabamız parayla ilgili değil.

“SIRADAKİ İNSANLARIN ÜSTÜNLÜKLERLE MÜCADELE ETTİKLERİ BİR ZAMANDAYIZ”

Çabamız kira ile ilgili değildir. Mücadelemiz omuz hizasındaki insanlar içindir. Eray için, Artun için, Serkan için, arzu için, doğacak çocuklarımız için, gelecekteki çocuklarımız için. Çabamız bu topraklarda nefes alan her canlı için. Anlayamadıkları şey bu, yoldaşlar. Bu noktada bizi yenemeyeceklerini anlamıyorlar. Ben sıradan bir insanım. Bir çaycıda çay içerken, bir kafede kahve içerken ya da elinizde poşetlerle evinize yürürken omzuma vuruyorsunuz ve ben uzaklaşıyorum. Ben sıradan bir insanım. Ama artık sıradan insanların sıra dışı olması gereken bir zamandayız. Sıradan insanların sıra dışı işler yapmak zorunda kaldığı zamanlardayız. Lütfen arkadaşlar, olağanüstü olun ve emeğimizi omuzlayın. Bizi sadece sevmekle kalmayın, bize sempati duyun. Lütfen mücadelemizin bir parçası olun.”

“FAŞİZMİN GERÇEK YÜZÜNÜ GÖRDÜM”

TİP Samsun Milletvekili Adayı Tunahan Gök, şunları söyledi:

“Samsun’da avukatlık yapıyorum. Farklı bir alan olan hayvan hakları hukuku üzerine çalışıyorum ve kurduğum derneğin başkanlığını yapıyorum. Konya Barınağı başta olmak üzere birçok sosyal etkinlikte yer aldım. Bu olaylarda faşizmin gerçek yüzünü gördüm.100 polisi hayvan hakları savunucusu grubun karşısına çıkaran bu zihniyete karşı çıkmak ve bu zihniyete gereken cevabı vermek için bir dernek kurdum.Bu dernekte bu zihniyete meydan okuduk. hayvanlarımızı yasa dışı yollardan topladık, çevreden yolduk, ormanlara sağa sola atıp ölüme terk ettik, suç duyurusunda bulunduk.” Bizim için zulme uğrayan, hakkı gasp edilen herkes, yoldaşımız. Buna patileri olanlar da dahildir. Bu çabayı sürdüreceğiz” dedi.

Kaynak: ANKA / Siyaset

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu