Haber

Putin’i sarsan ölüm: Rusya’nın ‘ölüm makinesini’ buldu

Ukrayna’da kullanılan ölümcül Kalibr füzelerini geliştiren Rusya’nın önde gelen roket uzmanı, üç hafta içinde ölen dördüncü değerli savunma yetkilisi oldu.

20’den fazla silahın icadına dahil olan Uzay Savunma Birimi’nin yöneticisi Pavel Kamnev 85 yaşındaydı.

PUTİN ‘KAHRAMAN’ İLAN ETTİ

Putin tarafından kahraman ilan edilen Kamnev hayatını kaybetti. Kamnev’in rastgele bir hastalığı olup olmadığı bilinmiyor.

Ölümüne kadar silah devi Almaz-Antey’in bilimsel müdürü ve Kalibr füzelerinin üretildiği Novator deneysel tasarım ofisinin başkanı olarak çalışan Kamnev, 2016 yılında Vladimir Putin tarafından “Emek Kahramanı” ilan edilmişti.

Putin, Kamven için “Ülkemizin barış ve güvenlik içinde yaşaması için çalıştığı için en büyük takdiri hak ediyor” sözlerini kullanmıştı.

RUS ORDUSUNUN ÖLÜM MALZEMELERİ Füzeler

Kamnev’in Kalibr füzeleri, Rusya’nın Suriye ve Ukrayna operasyonlarında kullandığı en değerli mühimmatlar arasında gösteriliyor.

DOLAYLI GİZLİ ÖLÜM

Rus Kara Kuvvetleri eski komutanı 69 yaşındaki General Alexei Maslov, 25 Aralık’ta, Angara roketlerinin mucidi 74 yaşındaki Vladimir Nesterov ve Admiralty Tersaneleri Genel Müdürü Alexandr Buzakov geçtiğimiz hafta hayatını kaybetti. denizaltı üreten , 10 gün önce.

 

KAYNAK: HABER7

haber-bucak.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu