Haber

Murat Sabuncu Halk TV’den ayrıldı

Gazeteci Murat Sabuncu, Halk TV’de Levent Gültekin ile İki Yorum programını sonlandırdığını ve kanaldan ayrıldığını duyurdu. Sabuncu, ayrılma kararını “Halk TV’nin prensip olarak başka yerde görüntülü görüşmecilerle çalışmayacağını önceden beyan etmesi nedeniyle ayrılık yaşandı” diyerek açıkladı. Sabuncu ayrıca T24’te görüntülü söyleşiler yapıyor.

Sabuncu’nun sosyal medya hesabından yaptığı açıklama şöyle:

İlgili Makaleler

“2020 yılının Eylül ayında başladığımız 26 ay boyunca 200’ün üzerinde programa başladığımız İki Yorum’a artık bir son vermenin zamanı geldi. Seçim sürecinde de daha önce olduğu gibi T24’te yazılı ve görüntülü söyleşilerle mesleğime devam edeceğim. Ayrılma, daha önce sahada görüntülü görüşmecilerle çalışmayacağını beyan ettiği için gerçekleşti.
Mayıs ayında tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ederim yollar açık olsun.

Programa destek veren, eleştiren, beğenen, beğenmeyen, sokakta, pazarda, vapurda çevirip konuşan tüm izleyicilere… Yurdun dört bir yanından, tutsaklardan sürgünlere bildiri gönderenlere… Görüşmek üzere… demokrasinin yeniden inşa edildiği günler..Hoşçakalın…”

GÜLTEKİN: SÖYLENMESİ GEREKEN HER ŞEYİ SÖYLEDİM

Sabuncu’nun programdaki partneri Levent Gültekin de sosyal medya hesabından bir açıklama yaptı. Gültekin, programı kendi isteğiyle sonlandırdığını söyleyerek kanala teşekkür etti. Gültekin’in mesajı şöyle:

“Sevgili arkadaşlar, Hem Murat’ın durumundan dolayı hem de onu daha iyi yapmak için yaptığımız eleştirilerin yarardan çok zarar getirdiğini fark ettim. Bu yüzden İki Yorum programını kendi isteğimizle sonlandırdık. Hem halk tv’ye hem de sizlere çok teşekkür ederim. .

Yazdık, konuştuk, sanırım kendim için söylenmesi gereken her şeyi söyledim. Niyetimiz yeterli olsa da çabalarımız bazen istenmeyen sonuçlar doğurur. Anlayışınız için tekrar teşekkür ederiz. Umarım her şey ülkemiz için daha iyi olur.”

KANAL TALEPLERLE İLGİLİ BİLDİRİMLER YAPILMIŞTIR

Halktv.com.tr Genel Yayın Yönetmeni Hakan Çelenk, Ankara Temsilcisi Hasret Akarsu Çelik, Haber Koordinatörü İnan Demirel ve Haber Müdürü Pınar Keleş, kısa bir süre önce Halk TV’den istifa ettiler. (HABER MERKEZİ)

haber-seferihisar.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu