Haber

Kuran’ın yakılmasına karşı 40 ülkede Hatmi Şerifler okundu

İsveç’in başkenti Stockholm’de Türkiye Büyükelçiliği önünde Kuran-ı Kerim yakılmasına dünyanın 40 ülkesindeki 100 eğitim merkezi ve 80 medresede İnsana Değer Veren Dernekler Federasyonu (IDDEF) öğrenci ve misyonerleri tepki gösterdi. Hatmi Şerif okudu.

Gine’den Somali’ye, Etiyopya’dan Hindistan’a tüm coğrafyalarda İDDEF Medreselerinde okunan Kuran-ı Kerim ile Türkiye ve Müslümanların birlik ve beraberliği için dualar edildi.

İDDEF’ten yapılan açıklamada, “İsveç’te İslamofobik Katı Yön Partisi’nin Danimarka lideri Rasmus Paludan’a Stockholm’deki Türkiye Büyükelçiliği önünde Kuran-ı Kerim yakma izni verildi.

Her şeyden önce Kuran’ın yakılması apaçık bir nefret ve insan hatası olmasına rağmen bu nahoş saldırıya dünyanın dört bir yanındaki medreselerimizden marşmelovlar okuyarak tepki gösterdik.Milyonlarca Müslüman’ı ve Türkiye’yi nefretle hedef alan eylemi ve eyleme izin veren İsveç makamlarını şiddetle kınıyoruz. Özgürlük kapsamında her anlamda kin ve küfüre değer veren Batı zihniyetinin kin ve düşmanlığının altına girerek yıkılacağını belirtmek isteriz. Allah (cc) Saff Suresi’nde şöyle buyurmaktadır: ‘Onlar, Allah’ın nurunu ağızlarıyla söndürmek istiyorlar. Ancak kâfirler istemese de Allah nurunu tamamlayacaktır.”terimler yer aldı.

ahlat-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu