Haber

Hoca Ahmet Yesevi Caddesi’ne alternatif rota

Başiskele Hoca Ahmet Yesevi Caddesi’nin genişletilerek daha sadık ve konforlu hale getirilmesi için başlatılan çalışma devam ediyor.

Kocaeli’nin değerli bölgelerinden Yuvacık’a D-130 karayolu üzerinden bağlantı sağlayan Başiskele Hoca Ahmet Yesevi Caddesi, şu anda 2×1 olarak hizmet veren caddenin 2×2 olarak daha sadık hale getirilmesi planlandı. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin Hoca Ahmet Yesevi Caddesi için ikmal çalışmaları başladı. Caddede elektrik altyapı kazısı ve Ag-Og kablo döşeme işleri yapılıyor.

 

21 MAYIS’A KADAR TRAFİK KAPALI

Başiskele Fatih Mahallesi Hoca Ahmet Yesevi Caddesi’nde altyapı ve üstyapı çalışmaları yapılacağı için cadde 21 Şubat-21 Mayıs tarihleri ​​arasında araç trafiğine kapatıldı. Çalışma döneminde sürücüler alternatif güzergahlardan ulaşım sağlayacak. Kalan işlerin 210 gün (7 ay) içerisinde tamamlanması planlanmaktadır. İhale kapsamında; 12 bin 175 ton binder asfalt, 8 bin 225 ton aşındırma asfalt, 8 bin 350 metreküp taş ocağı ve moloz taş duvar yapılacak.

 

PROJE TAMAMLANACAK

Çalışmalar kapsamında, temas yollarıyla birlikte toplam uzunluğu 4 bin metre olan yolda menfez ve açık kanal yapımlarına yüklenici firma tarafından devam edilecek. Ayrıca proje kapsamında 2 bin 695 metre yağmur suyu, 8 bin 350 metreküp taş duvar, 20 bin 400 ton asfalt, 16 bin 500 metrekare parke ve 16 bin 625 metre bordür ve yol aydınlatması üretilecek. iş.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

aksuajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu