Ekonomi

Çin, yabancı yatırımcılara adil bir çalışma ortamı sağlamaya devam edecek

PEKİN, 16 Kasım (Xinhua) — Çin’in en üst düzey kuruluşu ekonomiPlanlamayı yapan Ulusal Kalkınma ve Reform Komisyonu, ülkenin pazara erişimi kolaylaştırmaya ve yabancı yatırımcılar için adil bir çalışma ortamı sağlamaya devam edeceğini kaydetti.

Ulusal Kalkınma ve Reform Komisyonu’ndan Li Chao Perşembe günü düzenlediği basın toplantısında, ülkenin yabancı yatırımlara yönelik negatif listeyi makul ölçüde kısaltacağını ve yabancı yatırımcıların imalat sanayine girmesine yönelik tüm kısıtlamaları kaldıracağını söyledi.

Li, ülkenin Yabancı Yatırım Yasası ve iş ortamı iyileştirme düzenlemeleriyle uyumlu olmayan yasa ve düzenlemeleri gözden geçireceğini veya yürürlükten kaldıracağını, ayrıca satın alma, vergi ve harç indirimleri, lisanslama ve proje onayı gibi alanlarda adil rekabeti teşvik edeceğini vurguladı.

Li, Çin’in yabancı şirketler tarafından finanse edilen büyük projelere yönelik politika desteğini artıracağını ve arazi kullanımı, çevresel değerlendirme ve enerji tüketimi konularını ele almak için koordineli çaba göstereceğini söyledi.

Yetkiliye göre, küresel iş birliğini teşvik etmek ve çok uluslu şirketler ile yerel yatırım projeleri arasında bir köprü kurmak amacıyla daha fazla faaliyet başlatılması için de çaba gösterilecek.

Li, “Dünyanın her yerinden yatırımcıları Çin’e yatırım yapmaya ve büyümeye davet ediyoruz. Her zaman olduğu gibi onlara burada üretim yapmaları ve faaliyet göstermeleri için uygun bir iş ortamı ve kolaylık sağlayacağız.”

karamursel-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu