Haber

Bursa’daki ayı barınağında sevimli yavrulara özenle bakılıyor

Giresun’da annelerinden ayrılan 3 yavru ayı, Bursa’nın Karacabey ilçesindeki Ovakorusu Celal Acar Yaban Hayatı Kurtarma ve Rehabilitasyon Merkezi’ne getirildi.

1996 yılında 2. Ayıları toplayıp özgürlüğe kavuşturmak için Tarım ve Orman Bakanlığı Müdürlüğü. 71 yetişkin boz ayı vardır.

Giresun’da anneleri tarafından doğada yaşayamadıkları için koruma altına alındıkları düşünülen ayıların getirilmesiyle hayvanların özel olarak bakıldığı merkezde ayıların sayısı 74’e yükseldi. Onlar için oluşturulan alan.

“Hurşit”, “Ziver” ve “Şekerpare” isimli 3 yavru, veteriner hekimler tarafından sağlık kontrolünden geçirildikten sonra 7 gün 24 saat gözetim altında tutuluyor.

“Yavrularımız yaklaşık 2,5 aylıklar”

Doğa Koruma ve Milli Parklar 2. Bölge Müdürü Ali Bozkurt, gazetecilere yaptığı açıklamada, saha çalışmalarında ayı yavrularının yardıma muhtaç olduğunu söyledi.

Bunun üzerine Bozkurt, Giresun’daki yetkililerin gözaltına aldığını veya kendilerine teslim ettiğini bildirdi. Meyve püreleri karışımı var. Günde 6 kez beslenirler. Bu süreç uzmanlarımız tarafından 2 ay boyunca devam edecektir. Yavrularımız yaklaşık 2,5 aylık. Denetimleri devam edecek ve burada barınacaklar. Ayılar uzun süredir merkezimize gelmiyor. Buranın maskotu haline geldiler. Çok sempatikler.” dedi.

habersariyahsi.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu