Haber

A Haber İBB’yi sabote mi etti? İBB Daha Skandal Görüntüler Paylaştı

İstanbul’da yürüyen merdivenlerin bozulmasıyla ilgili tartışmalar sürüyor. Geçtiğimiz günlerde A Haber’in ‘yürüyen merdivenler bozuk’ haberinin ardından İBB sabotaj iddiasında bulundu. Daha sonra yayınlanan görüntülerde ise yürüyen merdivenlerin bilinçli olarak durdurulduğu görüldü.

Büyük ses getiren bu sabotaj görüntülerinin bir bölümü daha yayınlandı.

İstanbul’da 2024’te yapılacak belediye seçimleri öncesinde ‘yürüyen merdiven’ tartışması başladı.

Birçok metro istasyonunda yürüyen merdivenlerin kırılmasıyla ilgili şikayetler artıyor. Yürüyen merdivenlerin kırıldığına dair haberler artarken, İstanbul Büyükşehir Belediyesi bu haberlerin asılsız olduğunu savunuyor.

İBB, bozuk yürüyen merdivenlerin sabote edildiğini öne sürüyor.

Özellikle son dönemlerde artan haberlerin ardından İBB sabotaj sahnelerini paylaşmaya başladı. Paylaşılan görüntülerde birkaç vatandaşın bilinçli olarak yürüyen merdiveni durdurduğu görüldü.

A Haber başta olmak üzere bazı medya kuruluşlarında sıklıkla ‘yürüyen merdivensiz’ haberlere yer veriliyor.

Son olarak Altunizade metro istasyonu çıkışındaki yürüyen merdivenlerin kırıldığı, A Haber’in merdivenlerden çıkan bir vatandaşa mikron uzattığı iddia edildi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin paylaştığı görüntülere göre, alt kata inen dört gencin yürüyen merdiveni kasıtlı olarak durdurduğu iddia edildi.

Aşağı inen gençlerin yukarı çıkan yürüyen merdivenleri durdurarak merdivenleri çıktığı söylendi. Ayrıca merdivenleri çıkıp yol kenarındaki banka oturduklarında A Haber spikerleri de oradaydı.

İBB’nin paylaştığı yeni görüntülerde bu gençlerin orta düğmeye basarak yürüyen merdivenleri durdurduğu söylendi.

Altunizade metro istasyonundan yayınlanan görüntülerde, gençlerin yürüyen merdivenlerden yukarı çıkarken önce orta düğmeye basarak merdivenlerden indikleri, ardından durdukları söylendi.

Murat Ongun, bu görüntüleri “A Haber ve çetesi için Yürüyen Merdiven Komplosu 2. bölüm yayında. Kötülüğün resmini çizdiniz, İstanbul halkına düşman olmayın. Özür dileyin.” sözleriyle paylaştı. Sözleriyle paylaştı.

İşte o anlar;

ayancik-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu